שרית נחשון

אמנית, אוצרת ומרצה.

שרית נחשון (נ. 1967)

אני אמנית ואוצרת תושבת אילת. לאורך השנים אני מציירת ציורי נוף ומרחבים ובמקביל בשנים האחרונות אני חוקרת גם את  זהותי הנשית  ואת הקשר בין נוף פנימי וחיצוני.

המקום- הנוף חיצוני

ציורים על קנבסים גדולים בעיקר בצבעי שמן, עליהם נוצרים מרחבים ונופים מדומיינים בין הריאליסטי למופשט הנוטים לעיתים לכיוון אפוקליפטי. העבודות לרוב מונוכרומטיות ונעשות בפעולה אינטואיטיבית לא מתוכננת. אני מציירת מהדמיון בעזרת מכחולים, שפכטלים, סמרטוטים או כלים נוספים שנמצאים בסביבה. אני מרגישה שאני מנהלת דו שיח עם הציור  ורק לאחר ה"סשן" אני מתבוננת ומנסה להבין מה זה. לקח לי שנים להבין שהעיסוק האובססיבי בנוף משקף כפי הנראה את החיפוש אחר שייכות למקום. אני חשה שאני נוגעת בזיכרונות קדומים שאינני מצליחה לאחוז בהם והנוף החיצוני מתגלה כנוף פנימי.

נשיות- נוף פנימי

העיסוק בזהותי הנשית  הוביל אותי לעסוק בצורות תלת ממדיות בחומרים נחותים (נשיים) כגון פלסטלינה, טקסטיל וגבס, תוך שימוש בכלי מטבח, כלי תפירה וגזרות בורדה. עיסוק זה מחבר אותי להשפעות של ה"שושלת הרוחבית שלי" - אימי, דודתי, מצד אבי וחמותי. נשים אלו עיצבו את נשיותי ובעבודותיי אני עוסקת ביחסי המורכבים עימן ועם עצמי. אני בוחנת את המודל הנשי תוך כדי שימוש בפרטי לבוש אינטימיים ואחרים המשמשים ומוכוונים למבט של הגבר. בתהליך העבודה עולות בי השאלות מהו המודל הנשי שאני מעבירה לבנותיי כאשר החיפוש הוא אחר סינתזה שתבטא מודל חדש לדימוי הנשי.

באופן אינטואיטיבי בתהליכי העבודה מתחיל להיווצר חיבור נראה לעין בין שני הנושאים, המקום והנשיות. החומרים והטכניקות גולשים מתחום אחד לאחר, מה שיוצר קשר בין חיפוש זהות ושייכות וכן קשר בין הפנימי לחיצוני. מתוך כך מתגבש גוף עבודות שמייצג בו זמנית את האישי אל מול החברתי והסביבתי.